General Hakkında


Fujitsu General’in kökleri 1936’da kurulan Yaou Shouten LTD’ye uzanmaktadır. Şirket, ilk üretim tesisinin 1955’te Kawasaki’de açılmasının ardından, 1960’da klima sektörüne dair faaliyetlere başlamıştır. Fujitsu General, 1971’den beri uluslararası etkinlik göstermektedir.

Dünya üzerinde 12 satış şirketi, 6 üretim tesisi bulunan Fujitsu General, kullanım kolaylığı ve çevre dostu teknolojileriyle dünya çapında kabul gören ürünler geliştirmeyi ve satmayı sürdürmektedir. Fujitsu General, sahip olduğu uluslararası deneyim ve köklü tecrübeyle dünyanın dört bir yanındaki üretim tesislerini, test laboratuarlarını ve satış ofislerini yönetmektedir.

Üretim, satış ve servis ağlarıyla 5 kıtaya yayılan Fujitsu General her zaman çevreye duyarlı, doğa dostu teknolojiler geliştirir. Kyoto ve Montreal Protokolleri doğrultusunda ozon tabakasına zarar vermeyen ve küresel ısınmaya neden olmayan ürünler geliştirmeyi amaçlar.

Klima teknolojileri tarihinde birçok ilke imza atıp yeni ufuklar açan, ürün tasarımları dünyaca ünlü ödüllerle takdir gören Fujitsu General, dünyanın en çok tercih edilen klima markalarından biridir.

Çevre Politikası

İklim değişiklikleri ve azalan biyolojik çeşitlilik küresel ölçekte hızla büyüyen çevresel sorunlardan sadece iki tanesidir. 7 milyarı bulan dünya nüfusu için su, gıda, enerji ve diğer doğal kaynakların tükeniyor olması da endişe vericidir.

Fujitsu General, küresel bir şirket olmanın bilinç ve sorumluluğuyla hareket eder ve çevre konusunda büyük hassasiyet gösterir. Fujitsu General, teknolojisiyle iş ve toplumsal hayatı dönüştürür. Sahip olduğu güç ve küresel etkinlikle çevre sorunlarının çözümüne kalıcı katkılar sunmayı amaçlar. Fujitsu General’in hedefi, refah bir toplum ve yeryüzüdür.

Ekonomik, sosyal ve çevresel sürdürülebilirliğin dengesini sağlamak günümüz işletmelerinin en önemli gündem maddelerindendir. Enerji kaynaklarının verimliliği ve etkin yönetimi üzerinde duran şirketler sadece bulundukları sektöre değil, dünyaya katkı sunacaklarını bilmektedirler. Bu sadece rekabetin değil, sosyal sorumluluğun da gereğidir.

Tüm Fujitsu General ürünlerinde, çevre uyum ve performansını artırmak için yeni enerji verimliliği standartı ErP (Enerjiye Bağlı Ürünler Talimatı) esas kabul edilir.

Generali Tanıyın


“General’in Türkiye pazarındaki hedefi 80 marka arasında ilk 3’e yerleşmek.”

Toshiyasu Ohno Yönetim Kurulu Başkanı

Tarihçe


  • 2001 – Büyük binalar için VRF sistemi olan AIRSTAGE serisi piyasaya sürüldü.
  • 1991 – Dünyanın ilk lambda ısı eşanjörlü kliması üretildi.
  • 1977 – “Süper Güçlü, Süper Sessiz” serisi üretildi.
  • 1960 – Klima faaliyetleri Japonya’da başladı.
  • 1936 – Yaou Shouten Ltd. olarak kuruldu.